17 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 14, w Radomiu, odbył się V Młodzieżowy Przegląd Teatralny. Przegląd ten odbywał się pod patronatem Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, Resursy Obywatelskiej a także Marszałka Województwa Mazowieckiego, Prezydenta Miasta Radomia oraz raz Starosty Powiatu Radomskiego. Nasze szkolne koło teatralne, chcąc spróbować swoich sil na wielkiej scenie, postanowiło reprezentować  szkołę w tym konkursie. Specjalnie na tę okazję został stworzony scenariusz przedstawienia „Romeo i Julia”, które mimo, iż zachowało klasyczną formę, to nieco odbiegało od historii, którą wszyscy znamy. Nasi aktorzy postanowili przenieść dzieje zwaśnionych rodów w przyszłość i przedstawić problemy świata w przestrzeni galaktycznej. Za taką wizję szekspirowskiej akcji, jury nagrodziło występ zaszczytnym, trzecim miejscem, oraz dostrzegło wyjątkowy talent dwojga naszych uczniów - Aleksandry Gadalskiej i Jakuba Wachowicza, co niezmiernie nas ucieszyło. Dziękujemy za trzymane za nas kciuki.

Opracował: Mateusz Farbiszewski